Անընդունելի է որևէ կենդանատեսակի հանդեպ ոտնձգությունը
Բնապահպանի տուն հասարակական կազմակերպությունն ահազանգում է տափաստանային ճուռակ թռչնատեսակի ձագերի նկատմամբ ապօրինի գործողությունների մասին։
Կազմակերպությունը հրապարակել է լուսանկար, որում երևում է, թե ինչպես են ձագերին հեռացրել իրենց բնից։ Լուսանկարի մեկնաբանություններից պարզ է դառնում, որ թռչունները վերադարձվել են բույն: Սակայն, որևէ դեպքում չի կարելի թռչուններին անհանգստացնել, ձագերին հեռացնել բնից, քանի որ դա կարող է հանգեցնել թռչունների՝ բույնը լքելուն և մահվան։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունից։
Անընդունելի է որևէ կենդանատեսակի հանդեպ ոտնձգությունը։ Շրջակա միջավայրի նախարարությունը դատապարտում է նման վերաբերմունքը։ Հիշեցնենք, որ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգիրքը սահմանում է՝ կենդանական, այդ թվում` ձկան պաշարների պահպանության, որսի և ձկնորսության, ինչպես նաև կենդանական աշխարհից օգտվելու մյուս կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում քաղաքացիների նկատմամբ` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի յոթանասունապատիկից մինչև հարյուրքառասունապատիկի չափով, իսկ պաշտոնատար անձանց նկատմամբ` հարյուրապատիկից մինչև երկուհարյուրապատիկի չափով` խախտողի անձնական սեփականություն հանդիսացող հրացանների ու որսորդական միջոցների, ինչպես նաև հիշյալ խախտումները կատարելու գործիք համարվող մյուս առարկաների և կենդանիների բռնագրավմամբ: