Ծաղկաձորում էկոհամակարգային ծառայությունների մատուցման պիլոտային ծրագիր կմեկնարկի
Շրջակա միջավայրի նախարարությունում այսօր տեղի է ունեցել հանդիպում Ծաղկաձորի համայնքապետարանի, Ծաղկաձորում գործող հյուրանոցների, Գերմանական միջազգային կազմակերպության/GIZ/, «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի ու Հրազդանի անտառտնտեսության, «Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիա» ՀԿ-ի ներկայացուցիչների և նախարարության մասնագետների մասնակցությամբ։ Հանդիպումը վարել է շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ Վարդան Մելիքյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է էկոհամակարգային ծառայությունների կամավոր վճարների համակարգի ներդրման հնարավորության հարցը։ Շահագրգիռ կողմերը հայտնել են գործընթացին մասնակցելու իրենց պատրաստակամությունը։
Քննարկվել են նաև էկոհամակարգային ծառայությունների մատուցման ոլորտում հստակ և թափանցիկ մեխանիզմների ձևավորման վերաբերյալ առաջարկություններ։ Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել գործընթացի շրջանակներում շարունակելու քննարկումները։